O nás

Kitingu se věnujeme od roku 1999. Doba to byla složitá a bolestivá. veškeré informace nám obstarával náš kamarád Google, díky kterému jsem měli možnost získat pár cenných poznatků od zahraničních kolegů, kteří na tom byli s kitingem o něco málo lépe než my.

V roce 2001 zakládáme asociaci českého powerkitingu AČP. Důvodem bylo pokusit se zjistit kolik nás v ČR vlastně kituje a v případě že nás bude víc jak 3 tak se pokusit uspořádat nějaký závody

V roce 2003 pořádáme na Rozkoši první závody ve snowkiting u nás. S radostí zjišťujeme, že nás je už víc jak 10 :-) a tak se vydáváme na zamrzlou rozkoš, na které pořádáme první oficiální mistrovství ČR ve snowkitingu. Každý jel na tom, co zrovna měl, popřípadě na věcech zapůjčených.

V roce 2004 zakládáme kiteškolu. Protože se na nás začínají obracet kamarádi a kamarádi kamarádů jestli jim nepomůžeme proniknout do tajů kitingu, zakládáme kitovou školu a začínáme učit.

V roce 2005 pořádáme první závody v landkitingu (v té době zatím jen buggykitingu). Petr Petráš výrobce buggyn Yest nás přesvědčuje, že skupina lidí, kteří jezdí landkiting je početná a že tedy uspořádáme závody. Startovní pole bylo početné a to i díky tomu, že tenkrát Petr půjčoval své buggyny i cizím lidem na závod.